Misja CMP

Kłaniamy się.

Nasz cel to stworzenie pierwszej Cyfrowej Bazy Porcelany- pierwszej nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Z dbałością o szczegóły staramy się opisywać każdą z pozycji, także po to, aby zaprezentować jej wartość historyczną. Zdjęcia, które prezentujemy, trafiają do nas z różnych źródeł-od muzeów przez prywatnych kolekcjonerów po handlarzy podróżujących po świecie, by wyszukiwać porcelanowe perełki.

Nasza baza ma stanowić nie tylko źródło wiedzy o unikalnych przedmiotach- ma także służyć pomocą przy ich identyfikacji . Dzięki cyfryzacji zbiorów, tak prywatnych jak i państwowych, pomagamy zachować nasze dziedzictwo narodowe. Dzięki tej stronie ułatwiamy dostęp do niego i popularyzujemy o nim wiedzę. Wszystko po to, aby piękno przedmiotów przez nas prezentowanych nie zostało zapomniane i aby zachwyt nad nim mógł zostać poparty solidną wiedzą. Stara porcelana to nie tylko urzekające przedmioty- to często także interesujące historie z nimi związane, które my opowiadając, chcemy ocalić od zapomnienia.

UWAGA! Strona nie udostępnia danych osobowych kolekcjonerów oraz nie tworzy bazy danych ujawniającej miejsce, w którym kolekcja się znajduje- chyba, że jest to organ państwowy taki jak muzeum czy galeria. Szanując prawa autorskie i pokrewne, CMP na życzenie autora podpisuje zamieszczane na stronie zdjęcia. Każde zdjęcie znajdujące się w bazie jest zabezpieczone przed kopiowaniem znakiem wodnym oraz zablokowaniem możliwości kopiowania.

 

Opiekunem strony jest Maciej Janiszewski

mail: porcelanainfo02@gmail.com

tel. 602 715 115